Чернявський ліцей Вінницького району Вінницької області
Оратівська громада, Вінницька область
Освітній портал оратівського району Підписатися на новини
21 Вересня 2024 р

Світ професій

 Серед професій майбутнього Національне агентство кваліфікацій визначає такі:

1. Розробник програмного забезпечення. Вони є і будуть ще довго запитуваними професіоналами на ринку праці. Це частина групи, яка створює нові системи для автоматизації процесів. Без розробників сьогодні ця технологічна ера не була б на піку розвитку. Вони аналізують, розуміють, виконують і здійснюють технічне обслуговування цифрових платформ і пишуть коди, на яких будуються бізнес і послуги.

2. Професіонал у роботі з клієнтами. Робота цього професіонала полягає в наданні всієї необхідної допомоги клієнтові, коли купується певний товар або наймається послуга. Крім того, вони несуть відповідальність за те, щоб спілкування з клієнтом здійснювалося ефективно, забезпечувалися задоволення та лояльність. Все частіше можна зустріти цих фахівців у компаніях електронної комерції та інших платформах, які пильно стежать за результатами та позитивним досвідом клієнта.

3. Розробник інтернет контенту.  Ці професіонали вже популярні й залишатимуться такими в найближчі роки. Це люди, які наповнюють змістом Інтернет. Розробник інтернет контенту – це майстер соціальних мереж, в тому числі Instagram. Успіх цих професіоналів можна пояснити тим, що сьогодні люди хочуть більше спілкуватися з реальними людьми, а не з брендами.

4. Онлайн-учитель. Основною тенденцією у професіях майбутнього є навчання в Інтернеті. І вчителі почали помічати потенціал онлайн-класу, що дозволяє залучати більшу кількість учнів. Це козир для професіоналів, які хочуть розвивати свій бізнес, поширюючи знання. Ринок онлайн-курсів усе більше спеціалізується та поширюється.

5. Коуч-тренер – це професіонал, який допомагає іншим людям просуватися в різних сферах їхнього життя, особливо у професійній кар’єрі.

6. Фітнес-тренер. Зараз, коли соціальні медіа мають усе більший вплив на імідж тіла, попит на людей, які хочуть займатися щодня, буде зростати. Багатьом людям важко підтримувати фізичну активність. Їм потрібна допомога конкретного тренера, задля створення для них персоналізованих програм.

7. Фахівець із цифрового маркетингу. Попри те, що це не нова професія, такий фахівець отримав багато місця в Інтернет-світі, що призвело до спеціалізації в цій кар’єрі, зосередившись на Інтернеті.

8. Аналітик Big Data. Цей фахівець аналізує всі дані, що надходять із системи або циркулюють в Інтернеті. Вони використовують науку даних, щоб показати компаніям, що саме вплине на їхній бізнес зараз і в майбутньому. Цифровий світ значною мірою покладається на дані для аналізу та вдосконалення своїх процесів. Ось чому роль аналітика великих даних з’явилася й користується таким великим попитом.

9. Менеджер (управитель) спільноти. Цей професіонал відповідає за спілкування з клієнтами та спільнотами навколо компанії, збирає думки з метою покращення бізнесу та її становища. Деякі з компаній уже мають людей на цій посаді, і попит на них, безумовно, розшириться протягом найближчих кількох років. Це дуже важлива постать в організаціях, оскільки саме менеджери формують культуру навколо компанії, створюючи шанувальників бренду.

10. Інженер-еколог. Навколишнє середовище зазнало кардинальних змін, і ця професія матиме важливе значення серед робочих місць у майбутньому. Основна відповідальність цього професіонала – робота з технологіями та навколишнім середовищем. Необхідність створення нових систем управління навколишнім середовищем і рішень незаперечна.

11. Інженер лікарні. Технології в лікарнях також розвинулися, і нові медичні прилади розроблені для нових методів лікування, операцій і повсякденного життя медичних працівників. Ось чому інженери лікарень, безумовно, є однією з професій майбутнього. Їхня головна роль – збирати та застосовувати всі технології, які вважаються необхідними для розв'язання різноманітних проблем у лікарнях.

12. Фахівець із кібербезпеки (кіберполіцейський). Це буде професіонал, який гарантуватиме, що вся цифрова інформація певної компанії не буде підроблена або зламана. У міру зростання технологій зростає і зловмисний намір в Інтернеті. На жаль, деякі люди хочуть красти дані в інших людей і компаній. Кіберполіцейські не лише забезпечують захист даних, а й пропонують нові рішення.

13. Менеджер (управитель) з утилізації відходів. Виробництво відходів значно зросло, особливо твердих побутових і промислових відходів, що призвело до необхідності управління цим питанням. Цей управлінець повинен дивитися на проблему сміття по-іншому, створюючи нові проєкти й рішення, щоб знайти кращі способи утилізації відходів.

14. 3D-архітектор та інженер. В інженерному секторі, архітектурі та урбаністиці можна буде проєктувати простори у форматі 3D, і саме тому професіонали повинні спеціалізуватися в цій галузі, щоб надати своїм клієнтам більш реалістичний досвід.

15. Розробник смартпристроїв. Такими пристроями є окуляри, лінзи, годинники та інші пристрої з певною технологією, яка полегшує життя людей. І професіонали, які можуть розробити ці пристрої, будуть дуже запитувані в найближчі кілька років.

16. Імідж-консультант. Як і тренери з фізичної активності, імідж-консультант надає людям найкращі поради щодо того, як мати добрий вигляд. І не лише в особистому житті, а й у професійному – від зачіски до вбрання.

17. Менеджер (управитель) з інновацій. Цей фахівець буде відповідальним за переосмислення стратегій компанії в її основному бізнесі або в якійсь конкретній галузі з метою вдосконалення своєї бізнес-моделі. Зрештою, щоб компанія могла виділитися на ринку, необхідно впроваджувати інновації та мислити інакше. З’являється все більше й більше конкурентів, і роль менеджера з інновацій полягає в тому, щоб придумувати нові речі, щоб бути на крок попереду від конкурентів.

18. Інженер-генетик. Ця професія вже існує, й матиме ще більший попит найближчим часом. Одним із завдань генетика є виявлення низки спадкових патологій задовго до появи клінічних симптомів хвороби та впливу на них.

19. Фахівець із підвищення кваліфікації персоналу. Управління талантами трохи виходить за рамки того, що сьогодні роблять кадрові ресурси. Необхідно виявляти й впливати на сильні та слабкі сторони людей, дозволяти їм стати кращими професіоналами своєї кар'єри.

20. Внутрішній торговий представник. Зараз у клієнта є набагато більше можливостей, і тому компанії, особливо на ринку B2B, мають представників, які будуть звертатися до клієнтів лише тоді, коли вони виявлять інтерес до товару. Це означає, що продажі будуть дедалі більше персоналізованими залежно від перспективи.

21. Фахівець з електронної комерції. Електронна комерція вже є дуже поширеною бізнес-моделлю в житті людей. Однак, оскільки значна кількість онлайн-магазинів конкурують в Інтернеті, її виокремлення буде необхідним для залучення клієнтів.

22. Психотерапевт. Професії (психолога, терапевта та психіатра), які забезпечують психічне здоров’я людини, як і раніше, будуть мати попит. Пояснення досить просте: все ще дуже малоймовірно, що машини замінять персоналізовану допомогу, яку фахівці цих спеціальностей надають своїм пацієнтам

23. Професіонал із відновлюваної та альтернативної енергетики. Турбота про навколишнє природне середовище продовжує зростати, і вона не припиниться в найближчі роки. Навпаки, тенденція полягає в тому, що природні ресурси вичерпуються і дедалі більше потрібно буде думати про альтернативні ресурси, які не шкодитимуть нашому довкіллю. Ось чому ця група професіоналів надзвичайно важлива у нашому майбутньому.

24. Фінансовий менеджер (управитель). Цей професіонал є і буде впродовж багатьох років незамінним, щоб малий, середній і великий бізнес могли краще та ефективніше розпоряджатися своїми коштами. Оскільки комп’ютери здатні робити математичні розрахунки краще за людей, то цей фахівець також відповідає за прийняття рішень, яких комп’ютери ще не здатні приймати.

25. Персональний онлайн-доглядач – це самозайнятий професіонал, найнятий для проведення часу з літніми клієнтами через Інтернет-платформу, яка дозволяє їм вислуховувати клієнтів і спілкуватися з ними. Це інший тип професії, ніж традиційні доглядачі, які займаються лікуванням, харчуванням та обслуговуванням. Багато одиноких людей похилого віку не мають із ким спілкуватися.

26. Аналітик квантового машинного навчання. Аналітик квантового машинного навчання відповідає за дослідження та розробку передових рішень для збільшення швидкості та продуктивності системних алгоритмів. Це одна з найважливіших професій майбутнього, головним чином завдяки квантовому аспекту, який стане нашим подальшим технологічним стрибком.

27. Менеджер (управитель) платного трафіку. Менеджер платного трафіку відіграє  основну роль у будь-якому бізнесі. Його робота – створення та управління платними медіакампаніями, такими як Google Ads і Facebook Ads. Крім того, вони проводять A/B тести, щоб визначити точки вдосконалення для перетворення. Зростання попиту на фахівців, що спеціалізуються в цій галузі, швидко зростає головним чином тому, що платні засоби масової інформації дуже важливі для залучення реальних і потенційних клієнтів. Без експерта компанії можуть зазнавати збитків.

28. Аналітик соціальних мереж.  Зазначені фахівці планують, створюють та аналізують дописи в профілі соціальних мереж. Отже, подібно до менеджерів платного трафіку, попит на цю професію зростає, і з появою нових типів соціальних медіа все більше компаній покладаються на цих фахівців.

29. Веб-розробник.  Веб-розробники несуть відповідальність за проєктування, створення та управління сайтами з використанням різних мов програмування. Оскільки Інтернет не є швидкоплинною модою, потреба найняти розробника продовжуватиме зростати в найближчі роки.

30. UX дизайнер (фахівці у галузі «досвіду користування»). UX Designer (User Experience) створює інтерактивний дизайн, інформаційну архітектуру, візуальний дизайн і взаємодію людини з комп’ютером. Пильнує за тим, щоб дизайн вебсайту або програми відповідав потребам користувача за допомогою інноваційних і привабливих рішень.

Джерело: https://radiotrek.rv.ua/articles/top30_profesiy_yaki_budut_potribni_v_ukraini_cherez_10_rokiv_264953.html

Додаткова інформація за посиланнями:

https://vin.dcz.gov.ua/storinka/kym-ya-mozhu-buty

https://www.dcz.gov.ua/storinka/vybir-profesiyi

https://www.dcz.gov.ua/video/64

Логін: *

Пароль: *